MATY DEZYNFEKCYJNE

Maty dezynfekcyjne Alinex

Maty dezynfekcyjne do pomieszczeń gospodarczych, wykonane z wysokiej jakości materiałów.
Bardzo dobrze chłoną środki dezynfekcyjne i wydzielają je w odpowiedniej ilości przy naciśnięciu.

Dzięki zastosowaniu mat dezynfekujących znacząco spada zagrożenie przeniesienia na butach i oponach szkodliwych czynników chorobowych. Aby zabezpieczyć swoje gospodarstwo i inwentarz przed zagrożeniami biologicznymi, takimi jak choćby afrykański pomór świń (ASF) czy ptasia grypa, konieczna jest dodatkowa ochrona. Wyłożenie matami dezynfekcyjnymi wejść do budynków znacząco obniża ryzyko zarażenia.

Aby jednak ryzyko było należycie zminimalizowane trzeba pamiętać o tym, by korzystać z mat w sposób właściwy. Wiąże się to ze stałym kontrolowaniem i uzupełnianiem środka dezynfekcyjnego, który odpowiada za eliminowanie szkodliwych czynników. Mata musi być odpowiednio nawilżona przez cały czas użytkowania. Dodatkowo, należy oczyszczać powierzchnię maty z większych zabrudzeń tak, aby but czy koło miały stały kontakt z jej powierzchnią nie zaś z zabrudzeniami, które zostaną na matę naniesione.

Aby zachować najwyższe standardy higieny doju, zachęcamy do skorzystania z płynów, maści, odzieży jednorazowej oraz szczotek do mycia oferowanych przez naszą firmę. Znajdą je Państwo pod tym odnośnikiem a także tutaj.

Maty dezynfekcyjne – rozmiary

Oferujemy trzy rozmiary prostokątnych mat o następujących wymiarach:

Mała mata dezynfekcyjna 86 cm x 50 cm
Średnia mata dezynfekcyjna 100 cm x 70 cm
Duża mata dezynfekcyjna 120 cm x 90 cm